Παραίτηση – βόμβα του Π. Μαντά από το ΔΣ του ΣΕΓΑΣ!
Φέρεται να είναι έντονα ενοχλημένος από τη στάση της προέδρου Σοφίας Σακοράφα και του Κώστα Κεντέρη
![Παραίτηση - βόμβα του Π. Μαντά από το ΔΣ του ΣΕΓΑΣ! Μαντά](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2021/10/mantas.jpg)
Την παραίτησή του από το ΔΣ του ΣΕΓΑΣ υπέβαλε ο Πέτρος Μαντάς. Ο πατρινός παράγοντας φέρεται να είναι έντονα ενοχλημένος από τη στάση της προέδρου Σοφίας Σακοράφα, θεωρώντας ότι τον αγνόησαν επιδεικτικά και δεν τον προσκάλεσαν στη συνάντηση που είχαν οι Σακοράφα – Κεντέρη με τον αντιπεριφερειάρχη, Δημήτρη Νικολακόπουλο, παρότι ο ίδιος είχε μεσολαβήσει για να κλειστεί.
Από τη στιγμή, λοιπόν, που θεώρησε ότι η συγκεκριμένη στάση τον προσβάλλει, αποφάσισε να υποβάλει την παραίτησή του.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News