Συλλυπητήρια Πελετίδη για το θάνατο της Γιώτας Κωνσταντοπούλου
![Συλλυπητήρια Πελετίδη για το θάνατο της Γιώτας Κωνσταντοπούλου Πελετίδη](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/07/giota_k-873x432.jpg)
Η ανακοίνωση του Δήμου Πατρέων αναφέρει:
Ο Δήμαρχος Πατρέων, Κώστας Πελετίδης, εκφράζει τη θλίψη του για το θάνατο της επιζήσασας από το Καλαβρυτινό Ολοκαύτωμα, Γιώτας Κωνσταντοπούλου – Κολλιοπούλου.
Η εκλιπούσα είχε αφιερωθεί στο να αναδειχθεί παγκοσμίως το Ολοκαύτωμα του λαού των Καλαβρύτων από τους ναζί κατακτητές. Ο Δήμαρχος απευθύνει θερμά συλλυπητήρια στα παιδιά και σε όλους τους συγγενείς της.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News