Τα κορίτσια της ΝΕΠ ήττα από τον Πανιώνιο

Η γυναικεία ομάδα πόλο της ΝΕΠ γνώρισε την ήττα στην Πάτρα από τον Πανιώνιο, πληρώνοντας το κακό ξεκίνημα στο παιχνίδι.

ΝΕΠ Η ΝΕΠ δεν τα κατάφερε απέναντι στον Πανιώνιο

Η γυναικεία ομάδα πόλο της ΝΕΠ ηττήθηκε με 12-8 από τον Πανιώνιο στο κολυμβητήριο «Α. Πεπανός» στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του φετινού πρωταθλήματος της A1 Εθνικής.

Οι φιλοξενούμενες προηγήθηκαν με 9-5 στο ημίχρονο, η ΝΕΠ μείωσε με 10-8 στο ξεκίνημα του τέταρτου 8λεπτου, όμως δεν κατάφερε κάτι περισσότερο, καθώς Μπογκτατσένκο και Ευαγγελία Λούδη σημείωσαν δυο τέρματα και διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.