Το Final-4 Παμπαίδων της ΕΣΠΕΠ θα γίνει στην Πάτρα
Θα συμμετάσχουν Άθλος, Κόροιβος, Σπαρτιατικός και Καλαμάτα ’80
![Το Final-4 Παμπαίδων της ΕΣΠΕΠ θα γίνει στην Πάτρα ΕΣΠΕΠ](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/06/%CE%B1%CF%86%CE%B9%CF%83%CE%B1finalfour20220619C.jpg-2-735x400-1.jpg)
Στην Πάτρα και συγκεκριμένα στο εθνικό κλειστό γυμναστήριο «Κ. Πετρόπουλος» θα φιλοξενηθεί το σαββατοκύριακο 18 και 19 Ιουνίου το Final-4 του πρωταθλήματος Κ17 (Παμπαίδων) της ΕΣΠΕΠ με διοργανωτή τον Άθλο σε συνεργασία με την Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδος και την ΕΣΠΕΠ.
Θα συμμετάσχουν Άθλος, Κόροιβος, Σπαρτιατικός και Καλαμάτα ’80, ενώ η διοργάνωση, μετά από απόφαση της Επιτροπής Αιμοδοσίας της ΕΣΠΕΠ, θα είναι αφιερωμένη στην εθελοντική αιμοδοσία, στην ευαισθητοποίηση και την προαγωγής της στην Ελληνική κοινωνία μέσω του αθλητισμού, με σύνθημα: «Δίνουμε Αίμα, δίνουμε Ζωή».
Το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:
ΣΑΒΒΑΤΟ 18 ΙΟΥΝΙΟΥ
18.00: Σπαρτιατικός-Κόροιβος
20.00: Άθλος-Καλαμάτα ’80
ΚΥΡΙΑΚΗ 19 ΙΟΥΝΙΟΥ
16.00: Μικρός τελικός.
18.00: Μεγάλος τελικός.
Οι τελικοί θα μεταδοθούν διαδικτυακά από το www.choicewebtv.com.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News