Ο Ηφαιστος/Αχιλλέας υποτάχθηκε στην ανωτερότητα του Διαγόρα στο παιχνίδι στο «Βενετόκλειο» στη Ρόδο για το ξεκίνημα του φετινού πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής μπάσκετ.
Ο Γιάννης Ντούλες ήταν ο μοναδικός που διασώθηκε από τον Ηφαιστο/Αχιλλέα στη Ρόδο
Με το αριστερό μπήκε ο Ηφαιστος/Αχιλλέας στο φετινό πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής μπάσκετ, καθώς γνώρισε βαριά ήττα με 71-44 στη Ρόδο από τον εκεί Διαγόρα. Διαιτήτευσαν οι Καψιώχας και Αδαμόπουλος. Τα 10λεπτα: 25-6, 43-12 (ημ.), 62-25, 71-44.