Ξεκινά το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Στίβου – Το πρόγραμμα των Ελλήνων

Το 26ο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα ανοιχτού στίβου ξεκινάει από σήμερα στο Μόναχο και αναμένεται με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον

Ξεκινά το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Στίβου - Το πρόγραμμα των Ελλήνων

Η πανδημία του covid-19 στέρησε σε αθλητές και αθλήτριες, τη διοργάνωση, που ήταν προγραμματισμένη για το Παρίσι και πλέον οι κορυφαίοι της Ευρώπης βρίσκονται στο Μόναχο Το επταήμερο πρόγραμμα των αγώνων αναμένεται με μεγάλο ενδιαφέρον, σε μια χρονιά, όπου έχει προηγηθεί και το Παγκόσμιο ανοιχτού στο Όρεγκον.

 

Οι φίλοι του στίβου στην Ελλάδα θα έχουν τη δυνατότητα να παρακολουθήσουν τους αγώνες μέσα από τη συχνότητα της ΕΡΤ με ζωντανές πρωινές και απογευματινές μεταδόσεις, αλλά και μέσα από το Livestreaming της Ελληνικής Τηλεόρασης.

 

Δείτε το πρόγραμμα των Αγώνων (ώρες Ελλάδος):

1η ημέρα – Δευτέρα (15/8)

 

11.00 Σφαιροβολία (Α) πρ.

 

11.05 100 μ. 10αθλο

 

11.25 Επί κοντώ (Γ) πρ. Στεφανίδη, Πόλακ

 

11.30 Μαραθώνιος (Γ) Τελικός

 

11.40 100 μ. (Α) πρ.

 

11.50 Μήκος 10αθλο

 

12.05 100 μ. (Γ) πρ. Σπανουδάκη

 

12.20 Σφαιροβολία (Γ) πρ.

 

12.30 Μαραθώνιος (Α) τελικός

 

13.10 Μήκος (Α) πρ. Τεντόγλου

 

13.40 Σφαιροβολία 10αθλο

 

Απόγευμα

 

19.15 Δισκοβολία (Γ) πρ. Α΄ γκρουπ

 

19.30 Ύψος 10αθλο

 

20.00 400 μ. (Α) πρ.

 

20.25 Δισκοβολία (Γ) πρ. Β΄ γκρουπ Αναγνωστοπούλου

 

20.35 400 μ. (Γ) πρ.

 

21.05 Τριπλούν (Α) πρ. Τσιάμης, Πανταζής, Ανδρικόπουλος

 

21.15 1.500 μ. (Α) πρ.

 

21.38 Σφαιροβολία (Γ) Τελικός

 

21.58 Σφαιροβολία (Α) Τελικός

 

22.15 400 μ. 10αθλο

 

22.48 10.000 μ. (Α) Τελικός

 

2η ημέρα-  Τρίτη (16/8)

 

09.30 35χλμ. βάδην (Γ) Τελικός Ντρισμπιώτη, Φιλτισάκου, Κουρκουτσάκη

 

09.30 35χλμ. βάδην (Α) Τελικός Παπαμιχαήλ

 

10.05 110 μ. 10αθλο

 

10.35 110 μ. (Α) πρ.

 

10.50 Μήκος (Γ) πρ. Χαϊτίδου

 

10.50 Δισκοβολία 10αθλο

 

11.15 1.500 μ. (Γ) πρ.

 

12.30 Επί κοντώ 10αθλο

 

12.40 3.000 μ. στιπλ (Α) πρ.

 

13.15 Σφυροβολία (Γ) πρ. Α΄γκρουπ Σκαρβέλη

 

13.25 400 μ. (Α) ημ.

 

13.30 Επί κοντώ 10αθλο

 

14.00 400 μ. (Γ) Ημ.

 

14.30 Σφυροβολία (Γ) πρ. Β΄γκρουπ Σκαρβέλη

 

Απόγευμα

 

19.35 Ύψος (Α) πρ. Μέρλος

 

19.40 Ακοντισμός 10αθλο

 

21.05 100 μ. (Α) Ημ.

 

21.27 Μήκος (Α) Τελικός

 

21.35 100 μ. (Γ) Ημ.

 

22.02 Δισκοβολία (Γ) Τελικός

 

22.08 5.000 μ. (Α) Τελικός

 

22.35 1.500 μ. (Α) 10αθλο

 

23.15 100 μ. (Α) Τελικός

 

23.25 100 μ. (Γ) Τελικός

 

3η ημέρα – Τετάρτη (17/8)

 

10.35 Σφυροβολία (Α) πρ. Α΄ γκρουπ Φραντζεσκάκης, Αναστασάκης

 

11.30 100 μ. εμπ. 7αθλο

 

11.50 Σφυροβολία (Α) πρ. Β΄ γκρουπ  Φραντζεσκάκης, Αναστασάκης

 

12.05 400 μ. εμπ. (Α) πρ.

 

12.35 Ύψος 7αθλο

 

12.40 400 μ. εμπ. (Γ) πρ. Γναφάκη

 

13.20 Δισκοβολία (Α) πρ.

 

13.35 Τριπλούν (Γ) πρ. Καρύδη

 

14.35 Δισκοβολία (Α) Β΄γκρουπ

 

Απόγευμα

 

20.54 Σφαιροβολία 7αθλο

 

21.00 Επί κοντώ (Γ) Τελικός

 

21.15 Τριπλούν (Α) Τελικός

 

21.30 110 μ. εμπ. (Α) Ημ.

 

22.05 Σφυροβολία (Γ) Τελικός

 

22.10 200 μ. (Γ) 7αθλο

 

22.43 400 μ. (Α) Τελικός

 

23.02 400 μ. (Γ) Τελικός

 

23.22 110 μ. εμπ. (Α) Τελικός

 

4η ημέρα – Πέμπτη (18/8)

 

10.00 Ακοντισμός (Γ) πρ. Α΄γκρουπ Τζένγκο

 

10.20 3.000 μ. στιπλ (Γ) πρ.

 

10.25 Μήκος 7αθλο

 

11.10 800 μ. (Α) πρ.

 

11.15 Ακοντισμός (Γ) πρ. Β΄γκρουπ Τζένγκο

 

11.45 800 μ. (Γ) πρ.

 

11.50 Επί κοντώ (Α) πρ. Καραλής

 

12.25 400 μ. εμπ. (Α) Ημ.

 

12.36 Ακοντισμός 7αθλο

 

12.55 400 μ. εμπ. (Γ) Ημ.

 

13.30 200 μ. (Α) πρ. Τριβυζάς

 

14.05 200 μ. (Γ) πρ. Αναστασίου

 

Απόγευμα

 

21.05 Ύψος (Α) Τελικός

 

21.10 Σφυροβολία (Α) Τελικός

 

21.13 200 μ. (Α) Ημ.

 

21.37 200 μ. (Γ) Ημ.

 

21.58 Μήκος (Γ) Τελικός

 

22.05 1.500 μ. (Α) Τελικός

 

22.25 5.000 μ. (Γ) Τελικός

 

22.55 800 μ. 7αθλο

 

5η ημέρα – Παρασκευή (19/8)

 

11.00 4Χ100 μ. (Α) πρ. Ελλάδα

 

11.00 Ακοντισμός (Α) πρ. Α΄γκρουπ

 

11.05 Ύψος (Γ) πρ. Γκούσιν

 

11.25 4Χ100 μ. (Γ) πρ. Ελλάδα

 

11.50 800 μ. (Γ) Ημ.

 

12.10 4Χ400 μ. (Α) πρ.

 

12.15 Ακοντισμός (Α) πρ. Β΄γκρουπ

 

12.40 4Χ400 μ. (Γ) πρ. Ελλάδα

 

Απόγευμα

 

21.20 Δισκοβολία (Α) Τελικός

 

21.27 800 μ. (Α) Ημ.

 

21.45 1.500 μ. (Γ) Τελικός

 

21.55 Τριπλούν (Γ) Τελικός

 

22.00 3.000 μ. στιπλ (Α) Τελικός

 

22.20 200 μ. (Α) Τελικός

 

22.45 400 μ. εμπ. (Γ) Τελικός

 

23.00 400 μ. εμπ. (Α) Τελικός

 

23.22 200 μ. (Γ) Τελικός

 

6η ημέρα – Σάββατο (20/8)

 

09.30 20χλμ. βάδην (Α) Τελικός

 

11.15 20χλμ. βάδην (Γ) Τελικός Παπαδοπούλου, Ντρισμπιώτη

 

Απόγευμα

 

21.05 Επί κοντώ (Α) Τελικός

 

21.15 800 μ. (Γ) Τελικός

 

21.25 Ακοντισμός (Γ) Τελικός

 

21.43 100 μ. εμπ. (Γ) πρ. Καραγιάννη, Πεσιρίδου

 

22.15 4Χ400 μ. (Α) Τελικός

 

22.45 4Χ400 μ. (Γ) Τελικός

 

23.13 3.000 μ. στιπλ (Γ) Τελικός

 

7η ημέρα – Κυριακή (21/8)

 

Απόγευμα

 

20.05 Ύψος (Γ) Τελικός

 

20.10 100 μ. εμπ. (Γ) Ημ.

 

20.40 800 μ. (Α) Τελικός

 

20.50 Ακοντισμός (Α) Τελικός

 

21.00 10.000 μ. (Α) Τελικός

 

21.45 100 μ. εμπ. (Γ) Τελικός

 

22.12 4Χ100 μ. (Α) Τελικός

 

22.22 4Χ100 μ. (Γ) Τελικός

Ακολουθήστε το Pelop.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις και τα νέα απο την Πάτρα

Για ακόμη περισσότερα νεα από την Πάτρα, την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, μπείτε στην ροή ειδήσεων του pelop.gr

Γράψτε το σχόλιό σας

Παρακολουθήστε τα σχόλια
Να ειδοποιηθώ όταν
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ