ΜΙΚΡΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ VIDEO

Ενημέρωση απο την Εφημερίδα «ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ»


Ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο: Δυνατά παιχνίδια σε Α

Ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο: Δυνατά παιχνίδια σε Α' και Β' κατηγορία - Ξεχωρίζει το Αρης-Αετός



Στο Ενωσιακό γήπεδο «Ανδρέας Κάνιστρας» θα είναι στραμμένα σήμερα τα βλέμματα των φίλων του ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου, καθώς στις 6μ.μ. θα αναμετρηθούν ο Αρης Πατρών με τον Αετό Πατρών στο πλαίσιο της 20ής αγωνιστικής του φετινού πρωταθλήματος της Α΄ Κατηγορίας της ΕΠΣ Αχαϊας.
Το μεγάλο παιχνίδι είναι για τον Β΄ Ομιλο, με τους γηπεδούχους να θέλουν τη νίκη προκειμένου να παραμείνουν σε απόσταση αναπνοής από τα πλέι-οφ, εκμεταλλευόμενοι πιθανά μελλοντικά στραβοπατήματα και της Νίκης, η οποία είναι ακριβώς πάνω από την γραμμή της πρώτης 4άδας (οι «ροσονέρι» παίζουν σήμερα με την Αιγείρα/Ακράτα στο γήπεδο του Προαστείου). Την αναμέτρηση θα διευθύνει ο Νίκος Μακρυπόδης.
Ενδιαφέρον παρουσιάζει και η επικίνδυνη έξοδος του ΑΠΣ Πάτραι στα Καλάβρυτα, με το πατρινό συγκρότημα να έχει σαν στόχο την κατάκτηση της εκτός έδρας νίκης.
Στον Α΄ Ομιλο μπορεί οι αποστάσεις μεταξύ των ομάδων της πρώτης 4άδας με τις υπόλοιπες να είναι αρκετά πιο μεγάλες, όμως και πάλι και οι τρεις αναμετρήσεις που θα γίνουν σήμερα (Πανμοβριακός-Αναγέννηση, Δόξα Παραλίας-Δίας και Ατρόμητος-Πήγασος) παρουσιάζουν αρκετά μεγάλο ενδιαφέρον.
Αναλυτικά το πλήρες σημερινό πρόγραμμα σε Α΄ και Β΄ Ομιλο έχει ως εξής:
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Ριόλου, 3.30μ.μ.: Πανμοβριακός-Αναγέννηση Πατρών, Φωκάς.
Γηπ. Παραλίας, 3.30μ.μ.: Δόξα Παραλίας-Δίας, Παπαδόπουλος.
Γηπ. Ζαρουχλεΐκων, 3.30μ.μ.: Ατρόμητος-Πήγασος, Καδδάς.
Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Προαστείου, 3.30 μ.μ.: Νίκη-Αιγείρα/Ακράτα, Πετρόπουλος.
Γηπ. Αγυιάς, 3.30 μ.μ.: Δαβουρλής-ΑΠΟ Αρόη, Μπλίκας.
Γηπ. Καλαβρύτων, 3.30 μ.μ.: Καλάβρυτα-ΑΠΣ Πάτραι, Χρονάς.
Γηπ. Α. Κάνιστρας, 6 μ.μ.: Αρης Πατρών-Αετός Πατρών, Μακρυπόδης.
Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Συνεχίζεται σήμερα το πρωτάθλημα της Β΄ Κατηγορίας της ΕΠΣ Αχαϊας, με 4 συνολικά παιχνίδια, δυο για τον Α΄ Ομιλο και άλλα δυο για τον Β΄. Αναλυτικά όλες οι αναμετρήσεις:
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Αλισσού, 3.30μ.μ.: Λέων-Δάφνη, Ασπρουλόπουλος.
Γηπ. Πετρωτού, 3.30μ.μ.: Ικαρος Πετρωτού-Πολύτεκνος, Ανδριανός.
Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Ρίου, 3.30μ.μ.: Ανω Καστρίτσι-Πανιώνιος/Αχιλλέας, Οικονόμου.
Γηπ. Καμαρών, 3.30μ.μ.: Αχιλλέας Καμαρών-ΑΕ Δρεπάνου, Ιωαννίδης.
Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Μια τριάδα αγώνων, δυο για τον Α΄ Ομιλο και έναν για τον Β΄, περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα στο πρωτάθλημα της Γ΄ Κατηγορίας της ΕΠΣ Αχαϊας, το οποίο έχει αναλυτικά ως εξής:
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Θύελλας, 3.30 μ.μ.: Ωλενιακός - Νεάπολη, Αρκουμάνης.
Γηπ. Δημητρόπουλου, 3.30 μ.μ.: Κεραυνός Σελιανιτίκων - ΑΕ Αιγίου, Βαρνακιώτης.
Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Αγυιάς, 6 μ.μ.: Αυτόνομη-Πυρσός, Ταξιάρχης.

Του ΚΩΣΤΑ ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΥ





Αποστολή με E-mail Εκτύπωση












Πελοπόννησος
 
 





Τελευταία [15:28:09]