Πάτρα: Πορεία διαμαρτυρίας του ΚΚΕ για τα πλοία του ΝΑΤΟ στο λιμάνι
Πορεία διαμαρτυρίας το πρωί της Κυριακής στο λιμάνι της Πάτρας, για την παρουσία της ΝΑΤΟϊκής δύναμης στην περιοχή.
![Πάτρα: Πορεία διαμαρτυρίας του ΚΚΕ για τα πλοία του ΝΑΤΟ στο λιμάνι Πάτρα](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/10/natoika-ploia-patra-873x432.jpg)
Πορεία πραγματοποιήθηκε το πρωί της Κυριακής στο παραλιακό μέτωπο της Πάτρας. Αυτή την ώρα κλειστή είναι η Οθωνος Αμαλίας. Διακριτική η παρουσία της Αστυνομίας στην περιοχή.
Μέλη του ΚΚΕ και της ΚΝΕ κρέμασαν ένα τεράστιο πανό σε κτίριο του παλιού λιμένα , ενώ μέλη των οργανώσεων συγκεντρώθηκαν κοντά στην πύλη «Π. Κανελλόπουλου», φωνάζοντας συνθήματα κατά του ΝΑΤΟ.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News