Η Καλαμάτα 2-0 το Αιγάλεω-Μόνη πρώτη στην κορυφή

Στην πρώτη θέση του του Νοτίου Ομίλου της Football League ανέβηκε η Καλαμάτα, η οποία επικράτησε με σκορ 2-0 του Αιγάλεω. Όλα έδειχναν πως το ματς θα λήξει ισόπαλο χωρίς σκορ, καθώς μέχρι το 87΄ δεν είχε καταφέρει να σκοράρει καμία από τις δύο ομάδες. Εκεί, η «μαύρη θύελλα» κατάφερε να ανοίξει το σκορ και με δόση τύχης, καθώς ο Φελίπε σούταρε, η μπάλα κόντραρε, ξεγέλασε τον τερματοφύλακα και το 1-0 ήταν γεγονός. Το τελικό 2-0 για την ομάδα της Καλαμάτας πέτυχε ο Τριανταφυλλάκης στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Στο άλλο σημερινό σημαντικό παιχνίδι, η Νίκη Βόλου κατάφερε να επικρατήσει της Καλλιθέας και να ξεφύγει από τις δύο τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας, με τον Κώστα Κατσουράνη να παρακολουθεί το ματς. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης πέτυχε ο Αντόνιο Ροχάνο μόλις στο 4ο λεπτό και το 1-0 έμεινε μέχρι το σφύριγμα της λήξης.