Α1 ΕΣΚΑ-Η: Η Γαλήνη μια ανάσα από την άνοδο!

Χρειάζεται μία νίκη στον Κυριακάτικο αγώνα στο κλειστό της Π. Αλεξιώτισσας για να πάρει την άνοδο

Γαλήνη

Μία νίκη μακριά από την άνοδο στη National League 2, βρίσκεται η Γαλήνη μετά την επικράτηση επί του Κεραυνού Αιγίου με 80-72 εκτός έδρας, που σημαίνει ότι προηγείται πλέον με 3-2 στις νίκες.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 56-41 1:50 πριν ολοκληρωθεί το τρίτο δεκάλεπτο, όμως η πατρινή ομάδα με ένα επί μέρους σκορ 24-9 (!) πήγαν το παιχνίδι στην παράταση (65-65), έχοντας όμως τρεις ευκαιρίες να το πάρουν και στην κανονική διάρκεια με τα επιθετικά ριμπάουντ.
Τελικά, η ανωτερότητά της σφραγίστηκε στον έξτρα χρόνο και χρειάζεται μία νίκη στον Κυριακάτικο αγώνα στο κλειστό της Π. Αλεξιώτισσας για να πάρει την άνοδο.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ: Μοσχοβάκης 16, Ντούλες 23 (5), Τριπολίδης 9 (1), Σταμούλης 2, Νάτσκος 9, Σπηλιωτόπουλος 4, Σπηλιόπουλος 4 (1), Φιλίππου 4 (1), Χριστοδουλόπουλος 2.
ΓΑΛΗΝΗ: Παπαβασιλόπουλος 23 (1), Κάλλης 10 (1), Τριανταφύλλου 10, Καραγιάννης 15, Σπύρου 9 (1), Χρήστου 3 (1), Σούντρης 2, Κτωρίδης 8, Βαλαής.