Ο ΝΟΠ πλήρωσε το κακό ξεκίνημα και έχασε από τον Υδραίικό

Το κακό ξεκίνημά πλήρωσε σήμερα η ομάδα  πόλο του ΝΟΠ η οποία έχασε εντός έδρας με 12-10 από τον Υδραίικό στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Α1 Εθνικής γνωρίζοντας την 2η φετινή ήττα.

Τα πρώτα λεπτά το σκορ ήταν 2-2, όμως στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι παίζοντας καλή άμυνα  πήραν προβάδισμα με 8-4 που ηταν το σκορ ημιχρόνου.

Στο β΄ ημίχρονο, ο Υδραικός έκανε το 10-4 και σε εκείνο το σημείο η Πατρινή ομάδα αντέδρασε, βοήθησε η είσοδος του Αγγελόπουλου και μαζί τους υπολοίπους μείωσε  σε 10-6 και 11-7, αλλά μέχρι εκεί με τον Υδραίικό να φτάνει στη νίκη με 12-10.

Τα οκτάλεπτα: 2-4, 2-4, 3-3, 3-1.

ΝΟΠ: Καβουσάνος, Αγγελόπουλος 2, Πολάτος, Κανελλόπουλος, Ανδρικόπουλος, Παπαχριστόπουλος, Πασσάς 3, Κυριακίδης, Μέσκι 1, Μπεριστιάνος 2, Βικάτος 1, Γαβαλάς, Γιώτης, Λαμπάτος, Μπετχαβάς 1

Υδραϊκός: Κατσινούλας, Γωνιωτάκης 3, Κόκκινος, Μητράκης 1, Χατζηκυριακάκης 1, Παππάς, Μαυρώτας 1, Τσατάλιος 3, Βούκσεβιτς 1, Κατσαγούνος, Μασμανίδης, Ζώρζος, Μητράκης, Σιαμάς 2, Μαρινάγης.