Παναθηναϊκός-Άρης, 1-1, με κερδισμένο τον Άρη! ΒΙΝΤΕΟ

Παναθηναϊκός

Χωρίς νικητή το ντέρμπι, Παναθηναϊκός-Άρης, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με σκορ 1-1.

Κερδισμένος ο Άρης που διατήρησε την απόσταση που τον χωρίζει από τον Παναθηναϊκό (18 έναντι 13) και την αύξησε από τον Ολυμπιακό που έμεινε στους 15 μετά την ήττα του στην Τρίπολη από τον Αστέρα.

ΤΟ 1-0

Ο Παναθηναϊκός πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Τετέ στο 33ο λεπτό. Ο Βραζιλιάνος πήρε την μπάλα από τον Μόντσου που προσπάθησε να κλέψει τον Μπακασέτα, απέφυγε τον Μπράμπετς και με ωραίο τελείωμα την έστειλε στα δίχτυα.

ΤΟ 1-1

Ο Άρης βρήκε το γκολ της ισοφάρισης στο 71ο λεπτό. Ο Σιφουέντες πήρε την μπάλα στη μεσαία γραμμή και μοίρασε για τον Σαβέριο, αυτός έδωσε στον Μορόν στο ημικύκλιο της περιοχής και ο Ισπανός φορ με ωραίο τελείωμα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.