Με επιτυχία το 4ο Regularity Rally MONTE ΒΟΣΤΙΤΣΑ – MONTE VOSTITSA”

Regularity Rally

Με επιτυχία έγινε την Κυριακή  το 4ο Regularity Rally MONTE ΒΟΣΤΙΤΣΑ – MONTE VOSTITSA” ο οποίος ήταν πρωταθληματικός αγώνας ράλι με αυτοκίνητα αντίκες κατασκευής πριν από το 2000.  Tα 29 αυτοκίνητα που συμμετείχαν προσέφεραν θέαμα στους θεατές που  παρακολούθησαν το ράλι.

Η αφετηρία και ο τερματισμός του ράλυ, ήταν το παλαιό Λιμάνι Αιγίου,  αντί για την  πλατεία των Yψηλών Αλωνίων, που ήταν μέχρι πέρσι.

Στην γενική κατάταξη, την 1η θέση πήρε το δίδυμο Χατζηκωνσταντίνου-Βημακαρέας, την 2η θέση οι Σωτηρόπουλος-Σουφρύλας και την 3η θέση οι Τσιόγκας-Κολλιόπουλος.

Τον αγώνα διοργάνωσε η ΑΛΜΑ Αιγίου η οποία ευχαρίστησε το Λιμενικό Ταμείο Αιγίου και τον πρόεδρο, Βασίλη Χριστόπουλο, αλλά και τον δήμαρχο Αιγιαλείας, Δημήτρης Καλογερόπουλος, ο οποίος ήταν αυτός που βράβευσε τους νικητές.