Δεν τα κατάφερε με τον Ηλυσιακό ο ΝΟΠ

Μια ήττα που για την ώρα δεν του στοιχίζει βαθμολογικά, υπέστη ο ΝΟΠ από τον Ηλυσιακό στην Αθήνα, με το πατρινό συγκρότημα να δείχνει, όμως, επηρεασμένο από την αγωνιστική αποχή του τελευταίου μήνα και βάλε…

ΝΟΠ Ηττα για τον ΝΟΠ του Βασίλη Λαμπάτου

Εμφανώς επηρεασμένη από την αγωνιστική αποχή, η Ανδρική ομάδα πόλο του ΝΟΠ ηττήθηκε εύκολα από τον Ηλυσιακό, εκτός έδρας, με σκορ 12-6 για το πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής.

Το παιχνίδι την 1η περίοδο ήταν μοιρασμένο, με τον Ηλυσιακό να σκοράρει πρώτος και τον ΝΟΠ να ισοφαρίζει 2 φορές, με αποτέλεσμα το σκορ να είναι ισόπαλο 2-2.

Στη 2η περίοδο ο Ηλυσιακός με περισσότερη υπομονή στις επιθέσεις, πέτυχε περισσότερα τέρματα, με το σκορ στο ημίχρονο να είναι 5-3 υπέρ των γηπεδούχων. Στην συνέχεια της αναμέτρησης, παίζοντας πολύ καλές άμυνες και με τον τερματοφύλακά του να βρίσκεται σε καλή μέρα, ο Ηλυσιακός ανέβασε τη διαφορά στο 8-4.

Στην τελευταία περίοδο, αν και ο ΝΟΠ κατάφερε να βρει σκορ, δυστυχώς δεν ήταν το ίδιο συγκεντρωμένος στην άμυνα, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 12-6.

Τα 8λεπτα: 2-2, 3-2, 3-0, 4-2.