Ο ΝΟΠ το πάλεψε, αλλά ηττήθηκε από τον Απόλλωνα Σμύρνης

ΝΟΠ

Η ομάδα πόλο του ΝΟΠ το πάλεψε για ένα ημίχρονο, όμως η εμπειρία του  Ευρωπαίου Απόλλωνα Σμύρνης έπαιξε ρόλο και ηττήθηκε με 13-8, για την 3η αγωνιστική της Α1 Εθνικής.

Στα αξιοσημείωτα ότι και τα 8 γκολ της πατρινής ομάδας σημείωσε ο Απόστολος Γεωργαράς ενώ από την άλλη κορυφαίος σκόρερ ήταν ο Μπογκάνοβιτς με 4 γκολ.

Οι “δαίμονες” πλήρωσαν το κακό τρίτο 8λεπτο και παρά την αντεπίθεση στη τελευταία περίοδο, δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα.

Τα 8λεπτα: 2-2, 1-4, 1-7,4-0.

ΝΟΠ : Καζάκος, Κανελλόπουλος, Αγγελόπουλος, Τζώρτζης, Γεωργαράς 8, Πασσάς, Ανδρικόπουλος, Παπαδόγκωνας, Γαβαλάς, Μπετχαβάς, Παπαχριστόπουλος.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Νίκος Δεληγιάννης): Γαλανόπουλος, Αλαμάνος, Μπογκντάνοβιτς 4, Μόκκας 2, Τρούλος 2, Δίπλαρος, Σουσιασβίλι, Χονδροκούκης 2, Γωνιωτάκης, Γαρδίκας 1, Τσαχιλίδης, Σολανάκης, Καβουσανός, Τόττης 2, Τσιαβαλιάρης.

• Και στο σημερινό παιχνίδι βρέθηκαν αρκετοί φίλοι του ΝΟΠ στις κερκίδες του «Επαμ. Πετραλιάς».
  • Παράπονα έχει ο ΝΟΠ από την διαιτησία, καθώς ο Απόλλωνα εκτέλεσε 6 πέναλτι.