Η «αμνησία» του Δημήτρη Αγραβάνη!

Ευτυχώς είναι όλα καλά με τον Δημήτρη Αγραβάνη, ο οποίος έπαθε απώλεια μνήμης για λίγα λεπτά μετά από χτύπημα στο κεφάλι στη διάρκεια του αγώνα με τη Βίρτους στη Μπολόνια.

Αγραβάνη Ο Δημήτρης Αγραβάνης

Ο Προμηθέας για περίπου 25 λεπτά πραγματοποιούσε στη «Segafredo Arena» μια από τις καλύτερες φετινές του εμφανίσεις, κοιτώντας στα μάτια την πανίσχυρη Βίρτους Μπολόνια, ωστόσο σε εκείνο το σημείο ένα απίστευτα κακό διάστημα των Πατρινών, που συνοδεύτηκε από ένα επί μέρους σκορ 22-3 των Ιταλών, μετέτρεψε το +3 (48-51) σε -17 (70-53) κι έπαιξε επί της ουσίας κομβικό ρόλο στην ήττα της ομάδας του Ηλία Ζούρου (91-72).
Οι «Προμηθείς» με αυτή την ήττα υποχώρησαν στη βαθμολογία του Β΄ Ομίλου του Eurocup με ρεκόρ 2-5, όμως τίποτα ακόμη δεν έχει κριθεί και το παιχνίδι της προσεχούς εβδομάδας με τη Βενέτσια στην Πάτρα είναι «τελικός»!
Εκείνο, όμως, που τρόμαξε περισσότερο τους «Προμηθείς» στη διάρκεια του αγώνα με τη Βίρτους ήταν όταν ο Δ. Αγράβανης έχασε για κάποια λεπτά τη μνήμη του μετά από χτύπημα που δέχτηκε στο κεφάλι σε διεκδίκηση της μπάλας. Οπως μας μετέφεραν χαρακτηριστικά οι άνθρωποι του Προμηθέα: «Ο Δ. Αγραβάνης δέχτηκε ένα χτύπημα, το οποίο του προκάλεσε για κάποια λεπτά το να μην θυμάται τι έγινε, όμως έγιναν οι απαραίτητες εξετάσεις και ο παίκτης μας, πλέον, είναι καλά». Στην απώλεια του Δ. Αγραβάνη στο β΄ ημίχρονο του αγώνα στάθηκε και ο Ηλίας Ζούρος στις δηλώσεις του αμέσως μετά τη λήξη της προχθεσινής αναμέτρησης. «Δυστυχώς κατά την διάρκεια του παιχνιδιού χάσαμε τον Αγραβάνη. Θα μπορούσε να παίξει αρκετά στο δεύτερο ημίχρονο…», σχολίασε ο έμπειρος τεχνικός.
Πλέον η προσοχή όλων στον Προμηθέα στρέφεται στον πολύ απαιτητικό αγώνα στο ΟΑΚΑ την Κυριακή κόντρα στον πρωταθλητή Ελλάδας Παναθηναϊκό.