Καλύτερη η εικόνα από τις φωτιές στο Κιλκίς
Παραμένουν ισχυρές δυνάμεις στο σημείο
![Καλύτερη η εικόνα από τις φωτιές στο Κιλκίς φωτιές](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2024/07/pyrosvestiki-1-1-scaled-1-873x432.webp)
Καλή είναι η εικόνα από τις φωτιές που ξέσπασαν χθες στο νομό Κιλκίς, κινητοποιώντας μεγάλη δύναμη της Πυροσβεστικής.
Ειδικότερα, σε ύφεση είναι η πυρκαγιά σε αγροτοδασική έκταση στην περιοχή Πευκόδασος Κιλκίς ενώ οριοθετημένη παραμένει η πυρκαγιά σε αγροτοδασική έκταση στις Μουριές Κιλκίς, η οποία ξεκίνησε από τη Βόρεια Μακεδονία.
Σύμφωνα με την Πυροσβεστική, στο Πευκόδασος επιχειρούν από το πρωί 25 πυροσβέστες, ένα πεζοπόρο τμήμα και 8 οχήματα και στις Μουριές παραμένουν 30 πυροσβέστες και 13 οχήματα.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News