Τριάρα πρωτιάς για την Παναχαϊκή, καθάρισε σε δέκα λεπτά! ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Παναχαϊκή

Σκοράροντας τρεις φορές μέσα σε 10 λεπτά στο β’ ημίχρονο, η Παναχαϊκή πέρασε «άερας» από το γήπεδο του Μελιγαλά, νικώντας άνετα το Διαβολίτσι, σε εξ αναβολής παιχνίδι του 4ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Οι «κοκκινόμαυροι» πέρασαν στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με διαφορά δύο βαθμών από τον Τηλυκράτη και πλέον έχουν αυτοί το ψυχολογικό προβάδισμα, παρότι έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο από τον αντίπαλό τους.

Ο Λιποράσε άνοιξε το σκορ στο 53’ μετά από ωραία συνεργασία με τον Κέρι, ο Καρακλάιτς έκανε το 2-0 στο 58’ και στο 63’ ο Κέρι εκτέλεσε από κοντά τον Μερκούρι για το 3-0.

ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙ: Μερκούρι, Πιτσιλής, Θώδης, Μπαλόπουλος, Καντούτσης, Στραβάκος (56’ Βελλής), Δημητρίου (78’ Φασουλής), Πάγια (66’ Καρύδης), Ηλιόπουλος (66’ Γουέσλι), Τσιγαρίδης (56’ Μιχαλόπουλος), Μουλιάτος.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Κολοβούρης, Τσακμάκης, Σμίλτος, Στεργίδης (87′ Μαγκάκης), Λιποράσε, Κωνσταντακόπουλος, Τεγούσης, Αλεξόπουλος (66’ Κυβελίδης), Μπουρλάκης, Καρακλάιτς (87′ Λούσκος), Κέρι (76’ Γούλας).

Παναχαϊκή 18 14-1-3 38-12 43
Τηλυκράτης 17 13-2-2 32-9 41
Ναυπακτιακός 18 8-5-5 23-15 29
Διαβολίτσι 16 8-4-4 26-19 28
Αχέρων Καν. 17 8-4-5 23-14 28
Διαγόρας 18 8-3-7 25-17 27