Πρεμιέρα με νίκη για την Νάπολη στην Πορτογαλία

Νάπολη

Με το «δεξί» μπήκε στα τελικά του Euro Winners Challenge που φιλοξενείται στην Πορτογαλία, η ομάδα beach soccer της Νάπολη Πατρών η οποία επικράτησε με 5-4 την Σπαρτάκ από την Βουλγαρία, στην πρεμιέρα της φάσης των ομίλων.

Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο, η πατρινή ομάδα προηγήθηκε με 1-0 στην πρώτη περίοδο, οι Βούλγαροι ισοφάρισαν σε 2-2 στην 2η περίοδο, όμως η Νάπολη πήρε προβάδισμα με 5-4 και αυτό ήταν και το τελικό σκορ.

ΝΑΠΟΛΗ: Σταυρόπουλος 1, Παλουμπης 1, Σκουρτας 1, Αλί1, Γιαμαούτσι 1, Παπαζαφείρης, Γεωργικόπουλος,  Διακάκης, Θωμάς, Μπακάλης, Γουέσλεϊ, Ματσούντα.

Η Νάπολι αγωνίζεται το μεσημέρι της Τρίτης (14.45 Ωρα Ελλάδας) με την Αγγλική Isle of the Wight και με νίκη κλειδώνει πρόκριση στην επόμενη φάση.