Ο… Αυγενάκης έφερε γούρι στον ΝΟΠ

Γούρικη αποδείχθηκε για τον ΝΟΠ η τυχαία συνάντηση με τον υπουργό Αθλητισμού, Λευτέρη Αυγενάκη στο Ηράκλειο.

ΝΟΠ Ο ΛΕυτέρης Αυγενάκης με την ανδρική ομάδα πόλο του ΝΟΠ στο Ηράκλειο
Ο ΝΟΠ πήγε στην Κρήτη για να παίξει με τον ΟΦΗ για το πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Ανδρών του πόλο κι έπεσε πάνω στον… Λευτέρη Αυγενάκη! Η συνάντηση αυτή, μάλιστα, στο κέντρο του Ηρακλείου έφερε γούρι στους «δαίμονες», οι οποίοι επικράτησαν με 10-5 επί της Κρητικής ομάδας.
Με αυτά και με αυτά, ο ΝΟΠ παραμένει στην κορυφή του Α΄ Ομίλου με 4 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια.
Για την ιστορία, οι «δαίμονες» ξεκίνησαν δυναμικά στην α΄ περίοδο, όπου και προηγήθηκαν με 4-1, με το ημίχρονο να λήγει με σκορ 5-1. Στη γ΄ περίοδο, ο ΝΟΠ συνέχισε να πιέζει, με το σκορ στο τέλος να εκτοξεύεται στο 7-1. Η τελευταία περίοδος είχε διαδικαστικό χαρακτήρα (το σκορ έφτασε και στο 9-1!), με τον Βασίλη Λαμπάτο να χρησιμοποιεί όλους τους παίκτες του και να κάνει διάφορες δοκιμές μέχρι το τελικό 10-5. Διαιτητές οι Χατζηγούλας και Δασκαλάκης. Τα 8λεπτα: 1-4, 0-1 , 0-2, 4-3. Τα γκολ του ΝΟΠ πέτυχαν οι: Γεωργαράς 1, Πολάτος 1, Ρογδάκης 1, Παπαχριστόπουλος 3, Πασσάς 2, Νεγκίζ 2.
Επόμενος αγώνας για τον ΝΟΠ την Κυριακή 14 Νοεμβρίου με αντίπαλο τον Ιωνικό.