Ο ΝΟΠ “γάζωσε” τον Νηρέα και ανέβηκε στην κορυφή

ΝΟΠ

Με «όπλο» την επίθεση, η ομάδα πόλο του ΝΟΠ νίκησε εντός έδρας με 18-13 το Νηρέα Γέρακα για την 7η αγωνιστική της Α2 Εθνικής και ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας, καθώς υποχρέωσε την Αθηναίικη ομάδα στην πρώτη της φετινή ήττα.

Η ομάδα του Κραβαρίτη μπήκε δυνατά από το ξεκίνημα, προηγήθηκε με 7-2 στο πρώτο 8λεπτό και με 10-7 στο ημίχρονο.

Η ομάδα του Γέρακα αντέδρασε και μείωσε σε 14-12 στο τέλος της γ΄ περίοδου, όμως οι δαίμονες με πολύ καλή παρουσία στο τελευταίο 8λεπτό, πήρε τη νίκη με 18-13.

Πρώτος σκόρερ ο Γεωργαράς με 5 και ακολούθησαν οι Κανελλόπουλος και Παπαχριστόπουλος με 4.

Τα 8λεπτα: 7-2, 10-7, 14-12, 18-13.

ΝΟΠ (Κραβαρίτης): Βυθούλκας, Πολάτος, Κανελλόπουλος 4, Γκότσης 1, Πασσάς 1, Ανδρικόπουλος 1, Παπαχριστόπουλος 4, Γεωργαράς 5, Αγγελόπουλος, Λαμπάτος, Γιώτης, Μπετχαβάς, Βικάτος 2, Τριαντάφυλλος, Αλάτσης