Ο Προμηθέας 2014 τεράστιο διπλό με Πήγασο
Ο Προμηθέας 2014 του Κώστα Χουντή συνεχίζει την αντεπίθεσή του και απόδειξη αποτελεί το σπουδαίο διπλό απέναντι στον Πήγασο Θυρέας.
![Ο Προμηθέας 2014 τεράστιο διπλό με Πήγασο Προμηθέας](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/12/fb-img-1671642431127-873x432.jpg)
Τι κι αν έπαιζε εκτός έδρας και μάλιστα χωρίς τον Άγγελο Λάγιο; Ο Προμηθέας 2014 απέδρασε με διπλό από την έδρα του Πήγασος Θυρέας, επικρατώντας με σκορ 75-62. «Συγχαρητήρια στα παιδιά, μπήκαν συγκέντρωμενοι από την αρχή του παιχνιδιού και καταφέραμε να πάρουμε μια πολύ σημαντική νίκη», δήλωσε ο προπονητής του Προμηθέα 2014 Κώστας Χουντής και πρόσθεσε: «Τώρα μας περιμένει λίγη ξεκούραση γιατί η συνέχεια θα είναι δύσκολη! Καλές γιορτές και υγεία σε όλον το κόσμο».
Διαιτητές: Τούσης-Π. Αλεξόπουλος. Τα 10λεπτα: 18-18, 15-14, 14-16, 21-27.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News